Hakkımda

Fotoğrafım
Fotoğraf çekmek dışında bir şey yapmaz ki ne zaman fotoğrafın dışındaki dünyaya burnunu soksa bir kaç kesikle çıkar.

19 Kas 2013

Yaralarıma Merhaba De..

    ** Okurken dinlenecek olan;  http://www.youtube.com/watch?v=CCOxIwntfzc**

   Beklersin, beklersin, beklersin. Sonra gidersin.. Onun ne beklediğinden haberi olur, ne de gittiğinden.  Bazen hayatına hiç ummadığın anda gelir. Yaralarından kurtulmuşsun, sıyrılmışsın, tam böyle nefesle dolduruyorsun ciğerlerini o çıkıyor karşına, nefesin kursağında kalıyor. Kalmış bir kere nefesin kursağında, artık her nefes alışta onu aramaya başlıyor ciğerlerin, onsuz nefes bile alamıyorsun.
   Yazıyorsun onu anlatmak için. Hiçbir kelime, hiçbir sözcük ifade edemiyor içinde yaşadığın o fırtınayı. Bir umut diyorsun, bir umut diliyorsun. Belkiler ve keşkeler arasında yaşamayı öğretiyor hayat sana.. Belki diyorsun; bir oluruz. Keşke diyorsun; bir olsak. Herhangi semtin, herhangi bir sokağında yürürken kulağında çalan şarkıyla anıyorsun onu. Köşe başlarında karşılaşmak hayaliyle.. Yanından gelen geçen insanlarda ona dair bir izler aramaya başlıyorsun. Benimsemişsin kendine onu, aşk bile demişsin adına. Böyle yakın mısın, uzak mısın belli değil ama o hep kafanın içinde.
   Sonra bir gün sonsuz bir sessizlik oluyor yüreğinde. Sanki fırtına kopacakmış da, öncesi gibi sessizlik. Çekiliyorsun kabuğuna.. Yitirmişsin artık ümidini, umudunu.. Diptesin, o kadar diptesin ki kapkaranlık orası. Ne bir ışık ne bir yön, çakılı kalmışsın orada..
   Kalabalağın arasında hissediyorsun en çokta.. Yaralarını sarmak için uzanan her eli itiyorsun ondan sonra.. Kimse bilmesin istiyorsun artık yaralarının nerede olduğunu. Çünkü  her yaran, bir tırnak darbesiyle kanamaya aday..

      
                     Okyanus Topaloğlu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder